UX Researcher and Designer (full-time or part-time)

Exlabs Software Ltd. Elastyczna  Gliwice, Województwo Śląskie, Polska

100% zdalnie lub stacjonarnie/hybrydowo w Gliwicach

Jeśli masz wrażenie, że w Twojej obecnej pracy przestałeś się rozwijać lub jesteś zirytowany pracą w firmie z tysiącem managerów, to nasza propozycja może Cię zainteresować.

Cześć👋 Jesteśmy 50+ osobowym zespołem pragmatyków, którzy dostarczają projekty SaaS dla segmentu B2B. Obowiązuje u nas zasada „2-pizza-team”, co oznacza m.in. małe, zwinne zespoły do 8 ekspertów. Codzienna praca jest najczęściej oparta o Scrum lub Kanban (tu niespodzianek nie ma😜), staramy się pracować mądrze, zawsze w sposób dopasowany do wymagań projektu, struktury zespołu i samego klienta.

Szukamy do naszego zespołu UX Researcher and Designera do wsparcia product designu od wczesnych prototypów po finalne projekty. Pracujemy nad nowoczesnymi, interaktywnymi platformami webowymi.

Codzienne zadania:

  • Projektowanie makiet, interfejsów użytkownika, prototypów o wysokiej jakości, wykorzystując najnowsze standardy i techniki
  • Projektowanie interakcji
  • Zbieranie i analizowanie wymagań projektowych
  • Opracowywanie strategii, prototypowanie, planowanie testów
  • Prowadzenie warsztatów z użytkownikami, interesariuszami i zespołem projektowym
  • Pomoc w usprawnianiu procesów wewnętrznych
  • Analizowanie danych z wielu źródeł
  • Ścisła współpraca z biznesem i programistami

Nasze wymagania:

  • Co najmniej 3 lata doświadczenia w projektowaniu aplikacji zorientowanych na potrzeby użytkowników poparte portfolio dotychczasowych realizacji
  • Zorientowanie w zakresie najnowszych trendów, technik i technologii UX/UI,
  • Doświadczenie w projektowaniu oprogramowania dla przedsiębiorstw B2B z dużą ilością danych ,
  • Umiejętność tworzenia interfejsów użytkownika przy użyciu narzędzi takich jak Figma lub pokrewnych
  • Zrozumienie zasad projektowania RWD
  • Doświadczenie w pracy w metodyce Agile/Scrum
  • Rozwinięte umiejętności analityczne
  • Umiejętność pracy w międzynarodowym środowisku
  • Doskonałe umiejętności komunikacyjne
  • Zaangażowanie w powierzone zadania
  • Zaawansowana znajomość j. angielskiego i j. polskiego w mowie i piśmie

Mile widziane:

  • Znajomość innych programów jak Photoshop, Illustrator, Sketch lub Adobe XD i umiejętności z zakresu Graphic Design (np. w celu projektowania materiałów na stronę, landing pages, tworzenie materiałów do komunikacji wewnątrz i na zewnątrz firmy)
  • Doświadczenie w tworzeniu Design Systemów i Style Guide’ów

Oferujemy:

  • 12 000 – 17 000 PLN miesięcznie
  • Dowolną formę umowy
  • Pracę w 100% zdalną lub z naszego biura w Gliwicach
  • Elastyczne godziny pracy
  • Opiekę medyczną Medicover i kartę Multisport
  • Zajęcia z j.angielskiego z native speakerem
  • Luźną atmosferę, płaską strukturę i nieskomplikowane procesy
  • Szkolenia i czas na rozwój

Poziom: mid/regular

Minimalny staż pracy: 2 - 5 lat