UX Researcher

Allegro Etat  Kraków, Małopolskie, Polska

Opis oferty pracy

Opis stanowiska

Co robi UX Researcher w Allegro?

  • Pracuje w dziale technologii i wspólnie z projektantami, analitykami oraz product managerami odpowiada za tworzenie użytecznych produktów i usług
  • Odpowiada za dostarczenie wiedzy o użytkownikach, trendów i inspiracji przy pomocy różnych metod na każdym etapie rozwoju produktu
  • Realizuje jakościowe i ilościowe projekty badawcze w celu poznania zachowania, problemów i potrzeb użytkowników
  • Tworzy raporty, persony, ścieżki użytkownika i inne narzędzia, które pozwalają interesariuszom efektywnie przyswoić wiedzę o klientach
  • Wspólnie z UX Designerem tworzy rekomendacje dla rozwoju produktu

Dlaczego miał(a)byś z nami pracować?

  • Allegro jest organizacją bardzo dojrzałą w rozumieniu wartości płynącej z badań UX, a decyzje produktowe opierane są w oparciu o wiedzę o klientach
  • Jesteśmy największym zespołem badaczy UX w Polsce, mamy różnorodne kompetencje badawcze (ilościowe, jakościowe) i doświadczenia – dzielimy się wiedzą i wzajemnie sobie pomagamy
  • Na co dzień współpracujemy z osobami z wielu działów, a wyzwania badawcze nigdy się nie powtarzają
  • Wykorzystujemy różne narzędzia do zbierania i analizy danych
  • Cenimy twórcze pomysły i często eksperymentujemy
  • Stawiamy na stały rozwój całego zespołu i pojedynczych osób, dzięki wielu szkoleniom, konferencjom i mentoringowi

Ze swojej strony oferujemy:

  • Sprawdź sam/a, a oprócz tego m.in:
  • Nowoczesne biuro i narzędzia pracy
  • Nieformalną atmosferę pracy w profesjonalnym zespole
  • Bogaty pakiet świadczeń pozapłacowych w systemie kafeteryjnym – Ty decydujesz z czego korzystasz
  • Zajęcia angielskiego opłacane przez nas
  • Budżet szkoleniowy oraz wewnętrzna platforma MindUp

Ofertę kierujemy do osóby, która:

  • Ma przynajmniej dwa lata doświadczenia w badaniach UX
  • Ma wykształcenie kierunkowe (np. kognitywistyka, psychologia) lub wiedzę z kursów specjalistycznych dotyczących User Experience
  • Zna metodologię badań jakościowych i ilościowych
  • Do wyzwania projektowego potrafi dobrać odpowiednią metodę badań oraz grupę badawczą
  • Wie jak analizować dane, wyciągać wnioski oraz tworzyć rekomendacje
  • Potrafi całościowo poprowadzić projekt badawczy – od rekrutacji badanych po przygotowywanie raportów
  • Myśli o doświadczeniu Klienta szeroko – jako całości wrażeń, na którą składa się wiele elementów, jak działanie produktu, sposób komunikacji czy obsługa klienta
  • Ma wyjątkowe zdolności komunikacyjne – świetnie opowiada historie użytkowników na podstawie wyników badań
  • Łączy wiedzę z wielu źródeł, żeby spojrzeć na problem z różnych perspektyw
  • Potrafi efektywnie zaplanować swój czas i odnajdzie się w zwinnym środowisku pracy
  • Ma język angielski na poziomie komunikatywnym, pozwalającym prowadzić spotkania i pisać raporty po angielsku, gdy zajdzie taka potrzeba

Poziom: mid/regular

Minimalny staż pracy: 1-2 lata

Wyślij nam swoje CV i sprawdź dlaczego #dobrzetubyć