UX Designer

StepStone Services sp. z o.o Etat  Warszawa, mazowieckie, Polska

Cześć, nazywam się Krzysiek i kieruję działem UX w StepStone. Szukam mocnego UX Designera, który dołączy do naszego zespołu pojektantów, badaczy i programistów.

Nasze biuro deweloperskie w Warszawie obsługuje największą na świecie sieć rekrutacyjnych serwisów ogłoszeniowych. Zatrudniamy niemal 2000 osób w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Belgii czy Południowej Afryce, a także w wielu innych krajach. Nasze strony są codzienie używane przez setki tysięcy użytkowników. Będąc centralnym elementem tej międzynarodowej układanki, mamy wpływ na powstawanie produktów wspierających poszukiwanie pracy przez ludzi na całym świecie.

Szukam osoby, która dołączy do naszego zespołu i podzieli się z nami swoim doświadczeniem, aktywnie uczestnicząc w procesie identyfikacji wymogów, badań, projektowania i utrzymania serwisów ogłoszeniowych. To świetna okazja, żeby spróbować swoich umiejętności w prawdziwie międzynarodowej organizacji, pełnej unikatowych wyzwań i możliwości.

Stanowisko:

Jako UX Designer, będziesz pracował w zgranym zespole, w skład którego wchodzą projektanci, graficy, badacze i front-end developerzy. Jako część działu produktowego, będziesz uczestniczyć w pełnym cyklu życia produktu – od identyfikacji podstawowych wymagań, przez tworzenie pierwszych szkiców, tworzenie i guerilla testing, po utrzymanie już opublikowanych rozwiązań, m.in. poprzez badania z użytkownikami.

W celu utrzymania spójności, pracujemy w jednym dziale, ale każdy z nas jest równiez przypisany do projektów, w których pełni rolę głównego projektanta. Jako właściciel tych zagadnień, będziesz mieć okazję wzięcia odpowiedzialności i zabłyśnięcia przed międzynarodowym audytorium.

Zakres obowiązków:

  • Opisywanie procesów, tworzenie architektury informacji, schematów i prototypów, zgodnie z wymogami klientów i wewnętrznymi specyfikacjami;
  • Współpraca z innymi projektantami i grafikami w skoncentrowanym na użytkowniku procesie projektowym;
  • Bieżące monitorowanie jakościowych i ilościowych metryk w celu identyfikacji nowych wyzwań i zagrożeń;
  • Uczestniczenie w badaniach z użytkownikami w Niemczech, Belgii, Irlandii i Wielkiej Brytanii oraz współpraca z badaczami UX;
  • Aktywne uczestniczenie w procesie sprintu projektowego, w tym odpowiedzialność za prowadzenie własnych sprintów;
  • Wewnętrzna propagacja wiedzy i doświadczeń, zarówno dla działu UX, jak i innych zespołów.
  • Utrzymanie bieżących kontaktów ze współpracownikami w całej Europie.

Kim jesteś:

  • Posiadasz co najmniej 4 lata doświadczenia na stanowisku UX Desigera;
  • Potrafisz rozmawiać z menadżerami i właścicielami produktów, zbierać ich wymogi i aktywnie wpływać na ich wizję poprzez doskonałe prezentacje;
  • Posiadasz wrażliwość estetyczną i doświadczenie w projektowaniu efektywnych i efektownych interfejsów użytkownika, a także potwierdzające to portfolio.
  • Jesteś osobą równie sprawną w zagadnieniach projektowych, jak i technicznych, w tym znajomość zagadnień związanych z kodowaniem stron.
  • Jesteś zorganizowaną osobą, umiejącą stworzyć i trzymać się własnego planu pracy, przy równoczesnym uczestnictwie w kilku projektach równocześnie;
  • Poruszasz się sprawnie w danych ilościowych prezentowanych przez popularne pakiety analityczne, a także potrafisz wyciągać i prezentować z nich wnioski;
  • Posiadasz doświadczenie w prowadzeniu i stosowaniu wyników z jakościowych metod badawczych;
  • Stosujesz z powodzeniem pełen zakres narzędzi do prototypowania i edytorów graficznych – od Axure’a, przez InVision, po Photoshopa.
  • Umiesz wskazać kilka dużych projektów, w których twój udział okazał się kluczowy dla poprawy osiąganych wyników.
  • Mówisz i piszesz po angielsku w stopniu komunikatywnym, a także jesteś w stanie pracować w tym języku na codzień; znajomość niemieckiego to dodatkowy plus!

Co oferujemy:

  • Praca w naprawdę międzynarodowym środowisku nad projektami z wielu krajów;
  • Doświadczony zespół specjalistów – projektanci, badacze, graficy i developerzy;
  • Szkolenia, treningi i warsztaty non-stop;
  • Kursy językowe;
  • Nowoczesne biuro w Warszawie, inspirowane Gwiezdnymi Wojnami;
  • Zatrudnienie na pełen etat oraz konkurencyjne wynagrodzenie;
  • Pełen pakiet bebenfitów, w tym ubezpieczenie zdrowotne i pakiet dentystyczny.

Please send your portfolio and resume in English on: cv.pl@stepstone.com