Stażysta – Badacz UX

Centralny Ośrodek Informatyki Staż  Warszawa, mazowieckie, Polska

Opis oferty pracy

Opis oferty:

Jako członek zespołu User Experience będziesz z nami pracować nad tym, by usługi publiczne były zrozumiałe i proste dla obywateli. Będziesz wraz z zespołem przeprowadzać badania User Experience (między innymi formularzy wniosków i zgłoszeń online pozwalających załatwić sprawy urzędowe przez internet, obsługę urzędowych procesów back office i front desk) . Czeka Cię ciekawa współpraca z projektantami UX i analitykami.

Zakres obowiązków:

  • mile widziana podstawowa znajomość zagadnień związanych z projektowaniem UX (architektura informacji, użyteczność, interakcje)
  • mile widziana ogólna znajomość metodologii wytwarzania oprogramowania, podziału ról, przebiegu procesów;
  • mile widziana ogólna znajomości technik badawczych
  • mile widziana ogólna znajomości zasad usability, zainteresowania HCI i UX
  • mile widziana ogólna znajomości opracowywanie wyników, pisania rekomendacji i wskazówek do
  • ulepszenia produktu (tworzenia dokumentacji, raportów)
  • zaangażowanie (szukamy kogoś, komu zależy);
  • pasja w kierunku UX, liczymy na osoby wiedzące, że chcą się rozwijać w tym kierunku;
  • ikona Poszukiwane kompetencje:
  • prowadzenie wywiadów
  • pisanie scenariuszy do badań
  • opracowywanie podsumowania – rekomendacji po badaniach (raportów)
  • pisane analiz, raportów
  • wyszukiwanie i opracowywanie raportów dotyczących interfejsów, strategii i rozwiązań interaktywnych
  • udział w bieżących spotkaniach projektowych
  • współpraca, a zwłaszcza klarowna komunikacja, z członkami zespołu wytwórczego
  • wsparcie zespołu redakcji w bieżących zadaniach

Oferujemy:

  • 3 miesięczny płatny staż, po którym istnieje możliwość zatrudnienia
  • dedykowanego opiekuna
  • ciekawe zadania
  • dużą dawkę wiedzy
  • nowoczesne biuro blisko Dworca Zachodniego