Staż w Zespole Projektowania User Experience

Grupa Allego Staż  Gdziekolwiek

Grupa Allegro zaprasza studentów III, IV, V roku studiów i absolwentów na 2-miesięczny, płatny Staż w okresie letnim w Zespole Projektowania User Experience.

Zadania:

  • wprowadzenie do roli stażysty, omówienie technik projektowych, roli projektanta i badacza w procesie projektowym, zapoznanie się ze sposobem pracy w allegro
  • czynny udział w ceremoniach zespołu scrumowego (w tym prezentacje na demo) i jego pracach codziennych
  • asystowanie przy brainstormach, dyskusjach, udział w badaniach (obserwacje) dotyczących bieżących prac zespołu
  • współtworzenie projektów jak najlepszych rozwiązań w zespole
  • czynne korzystanie na równi z innymi projektantami z Creative Roomu
  • wdrożenie się w narzędzia analityczne i samodzielne przeprowadzenie testów A/B
  • samodzielne zainicjowanie rozwiązań projektowych, konsultacje, argumentacja i prezentacja w zespole, przekonywanie pozostałych członków zespołu i udział w realizacji projektu

Wymagania:

  • status studenta III, IV, V roku lub absolwenta (preferowane kierunki: Projektowanie Graficzne, Projektowanie Komunikacji, Kognitywistyka, Architektura, Informatyka)
  • znajomość tematyki UX
  • umiejętności projektowania (web / aplikacje mobilne)
  • znajomość jakichkolwiek programów do makietowania (Axure, Balsamiq, w dalszej kolejności Photoshop, Illustrator)
  • orientacja w trendach projektowych (web / aplikacje mobilne)
  • rozeznanie w trendach UX
  • znajomość zagadnień Responsive Web Design
  • umiejętność pracy w zespole lub w parach
  • umiejętność prezentowania swojej pracy, argumentacji i przekonywania
  • empatia
  • systematyczność
  • samodzielność
  • umiejętność chłonięcia wiedzy i dzielenia się nią

Oferujemy:

  • rzeczywisty wpływ na efekty pracy zespołu
  • niezbędne wsparcie merytoryczne
  • możliwość zdobycia bezcennego doświadczenia zawodowego
  • świetną atmosferę

Do aplikacji dołącz rozwiązanie zadania, do którego polecenie znajdziesz poniżej:

Autorski projekt (na papierze, w komputerze, statyczne obrazki lub dynamiczna strona) listingu ofert Allegro w technologii responsywnej.

Kroki:
• Zapoznanie się z aktualnymi odmianami listingów na allegro
• Wybranie punktów zmian w zachowaniu strony (breakpointy)
• Zaprojektowanie wersji strony listingów pod poszczególne rozdzielczości przy założeniu, że obsługiwane są z urządzeń dotykowych
• Prezentacja wyników wraz z uzasadnieniem podjętych decyzji

Aplikacje bez rozwiązania zadania nie będą brane pod uwagę w procesie rekrutacji.
Na Wasze zgłoszenia czekamy do 11 maja.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z Ustawa o Ochronie Danych Osobowych z dnia 29.08.97, Dz. U. Nr 133 Poz. 883)

Dziękujemy za wszystkie przesłane aplikacje.