Staż w Zespole Badań User Experience

Grupa Allego Staż  Poznań, wielkopolskie, Polska

Grupa Allegro zaprasza studentów III, IV, V roku studiów i absolwentów na 2-miesięczny, płatny Staż w okresie letnim w Zespole User Experience.

Umiesz poprowadzić klasyczne warsztaty lub wywiady grupowe? Wiesz, jaka siła drzemie w warsztatach co-creation? Potrafisz zdobyć informacje za pomocą wywiadu indywidualnego? Nie są Ci obce moderowane i automatyczne badania użyteczności?
Znasz podstawy obróbki graficznej, potrafisz ciekawie zwizualizować dane i swobodnie porozumiewasz się w języku angielskim? A ponadto charakteryzują Cię:

  • ponadprzeciętna ciekawość
  • swobodna i czytelna komunikacja
  • dobra organizacja pracy
  • łatwość pracy w zespole i dla zespołu
  • umiejętność tworzenie przekonujących prezentacji
  • orientacja biznesowa (badamy praktyczne potrzeby)
  • elastyczność i znajdowanie rozwiązań w każdej sytuacji
  • silne nastawienie na rozwój warsztatu badawczego i zdobywanie doświadczeń w tworzeniu produktów interaktywnych
  • oraz status studenta III, IV, V roku lub absolwenta (preferowane kierunki: kognitywistyka, socjologia, antropologia, psychologia)

Ta oferta jest dla Ciebie!

Jako researcher UX będziesz odkrywać, czego oczekują użytkownicy największych w Polsce serwisów do zakupów i sprzedaży, jak Allegro, Ceneo, otoMoto czy Tablica. Dowiesz się, jak wspólnie z użytkownikami tworzyć i sprawdzać koncepty, które kształtują przyzwyczajenia użytkowników, i nauczysz sprawdzać, czy są na tyle łatwe w obsłudze, żeby korzystali z nich nawet początkujący internauci.

Na początek wprowadzimy Cię w techniki badawcze, z jakich korzystamy w sercu polskiego ecommerce. Pokażemy Ci, kto korzysta z naszej pracy i w których etapach tworzenia produktów interaktywnych jesteśmy najaktywniejsi.

W kolejnym tygodniu stażu będziesz asystować przy badaniu potrzeb użytkowników i testowaniu konceptów funkcji, także w wersji na smartfony. Dowiesz się, jak prowadzić się wywiady z klientem wewnętrznym, zajmiesz się tworzeniem scenariuszy badań, namierzysz i zrekrutujesz uczestników do badań. Poprowadzisz samodzielnie badania z elementami warsztatów współtworzenia. Na podstawie zebranego i zanalizowanego materiału przedstawisz kolegom najcenniejsze dla zespołu wyniki.

Poznasz też w praktyce klasyczne testy użyteczności makiet i działających serwisów, będziesz obserwować i współprowadzić sesje indywidualne z użytkownikami. Poprowadzisz ze specjalistą badania dzienniczkowe i automatyczne testy zadaniowe, wypróbujesz sortowanie kart i treejacka.

Co oferujemy:

  • rzeczywisty wpływ na efekty pracy zespołu
  • niezbędne wsparcie merytoryczne
  • możliwość zdobycia bezcennego doświadczenia zawodowego
  • świetną atmosferę

Do aplikacji dołącz rozwiązanie zadania, do którego polecenie znajdziesz poniżej:
Na podstawie własnych obserwacji przedstaw, jak wybrana grupa osób korzysta z urządzeń mobilnych w naturalnym dla siebie kontekście. Temat zależy od Ciebie, zadbaj żeby miał potencjał biznesowy. Możesz zająć się np. tym, jak posiadaczki smartfonów lub tabletów za ich pomocą szukają wymarzonej sukienki, jak ich partnerzy wybierają samochód lub odnajdują opony zimówki, kiedy i w jaki sposób porównują ceny rzeczy oferowanych przez Internet do tych sprzedawanych w zwykłym sklepie itp. Dobierz właściwe konteksty użycia: mogą to być prywatne domy, kawiarnia, centrum handlowe, podróż samochodem czy tramwajem itd.

Niezbędne kroki do realizacji zadania:
1. Dowiedz się, jakie zasady pomagają przeprowadzić skuteczną obserwację w terenie (wiele informacji znajdziesz w Internecie).
2. Przeprowadź taką obserwację i zanotuj spostrzeżenia (w tym miejsce i czas obserwacji, kogo obserwujesz, czy korzysta ze smartfona czy z tabletu, na jakim systemie itp.)
3. Zebrane obserwacje prześlij nam w formie wizualnej (np. za pomocą krótkiej prezentacji, plakatu, kolażu).

Aplikacje bez rozwiązania zadania nie będą brane pod uwagę w procesie rekrutacji.
Na Wasze zgłoszenia czekamy do 11 maja.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z Ustawa o Ochronie Danych Osobowych z dnia 29.08.97, Dz. U. Nr 133 Poz. 883)

Dziękujemy za wszystkie przesłane aplikacje.