Specjalista ds. Usability

Grupa Infovide-Matrix Etat  Poznań, wielkopolskie, Polska

Grupa Infovide-Matrix jest wiodącym dostawcą usług doradczych i rozwiązań IT w Polsce. Spółka istnieje na rynku od ponad 20 lat. Obecnie jest liderem wśród firm świadczących usługi konsultingu IT oraz zajmuje drugie miejsce wśród dostawców rozwiązań IT na zamówienie (wg raportu IDC z 2011 r.).

Nasz zespół to ponad 700 konsultantów o wysokich kompetencjach branżowych i technologicznych. Nasi eksperci łączą rozległą wiedzę merytoryczną z doświadczeniem zdobytym przy realizacji ambitnych i wymagających projektów.

Aktualnie poszukujemy Kandydatów na stanowisko: Specjalista ds. Usability

Wymagania:

  • minimum 2-letnie doświadczenie przy zadaniach związanych z usability lub przy projektowaniu serwisów i aplikacji internetowych poparte portfolio,
  • doświadczenie w realizacji projektów interaktywnych oraz w prowadzeniu analiz i definiowaniu wymagań funkcjonalnych,
  • doświadczenie w projektowaniu architektury informacji aplikacji i serwisów internetowych,
  • umiejętność analizy relacji między użytkownikiem, interfejsem, funkcjonalnością produktu a biznesowym wynikiem przedsięwzięcia,
  • umiejętność prototypowania i pracy z makietami, znajomość programu AXURE mile widziana,
  • umiejętność tworzenia scenariuszy testowych i przypadków użycia (use case),
  • doświadczenie w prowadzeniu badań użyteczności,
  • mile widziane doświadczenie przy projektach m-commerce,
  • znajomość trendów w projektowaniu aplikacji internetowych z uwzględnieniem zasad ergonomii,
  • bardzo dobra organizacja pracy,
  • bardzo dobra znajomość języka angielskiego,
  • umiejętność pracy w zespole,
  • zdolność analitycznego myślenia i kreatywnego rozwiązywania problemów,
  • samodzielność, odpowiedzialność oraz inicjatywa w działaniu.

Zakres obowiązków:

  • optymalizacja serwisów pod kątem sprzedażowym i użytecznościowym,
  • projektowanie architektury informacji,
  • tworzenie makiet interfejsów aplikacji oraz serwisów WWW,
  • przeprowadzanie badań i testów funkcjonalnych,
  • współpraca z architektami, grafikami i programistami przy tworzeniu aplikacji.