Senior UX Designer

Young Digital Planet SA Etat  Gdynia, pomorskie, Polska

Young Digital Planet jest firmą, która od 25 lat tworzy interaktywne treści i produkty multimedialne (m.in. platformy edukacyjne, gry edukacyjne, aplikacje logopedyczne). Jesteśmy częścią globalnej grupy SANOMA, a nasze produkty są obecne na 50 rynkach świata.

Poszukujemy doświadczonego Projektanta UX, który we współpracy z osobami zaangażowanymi w tworzenie produktów YDP będzie kreował kształt i charakter tych produktów pod kątem user experience.

Dlaczego miałbyś zainteresować się właśnie naszą ofertą?

Realizujemy w firmie wiele ciekawych i niestandardowych projektów, w których UX znajduje swoje zastosowanie. Rozumiemy jak ważną rolę odgrywa UX w projektowaniu skutecznych rozwiązań on-line. UX nie jest dla nas trendem, UX to integralna część procesu wytwarzania platform i aplikacji.

Poza tym YDP oferuje swoim klientom biznesowym różnorodne produkty. Twoja praca nie będzie się ograniczać do rozwijania jednego serwisu. Będziesz miał możliwość pracować nad wieloma zróżnicowanymi produktami, kierowanymi do różnych grup odbiorców z całego świata, spełniających różne cele biznesowe.

Ponadto promujemy w firmie kulturę dzielenia się wiedzą – będziesz mógł się wiele nauczyć od ekspertów, którzy z nami pracują oraz sam będziesz mógł szkolić innych z dziedzin, w których jesteś ekspertem.

Na stanowisku Senior UX Designera będziesz odpowiadał za projektowanie interfejsów użytkownika oraz architektury informacji aplikacji dostosowanych do potrzeb użytkowników i kontekstu użycia oraz realizujących założone cele biznesowe.

Zakres zadań będzie obejmował:

  • badanie i analizowanie założeń biznesowych produktu, modeli korzystania z aplikacji oraz wsparcie przy definiowaniu grupy użytkowników, którzy będą korzystać z aplikacji
  • zapewnienie prawidłowego przebiegu procesu projektowego
  • przedstawianie koncepcji oraz rozwiązań możliwych do wprowadzenia w obrębie produktu
  • wdrażanie innych specjalistów uczestniczących w realizacji graficznej projektu
  • planowanie, organizację oraz przeprowadzanie badań jakościowych i ilościowych w celu optymalizacji
    i sprawdzenia użyteczności tworzonych rozwiązań w tym min. testy użyteczności, wywiady pogłębione, Testy A/B
  • kontrola wskaźników efektywności produktu i stosowanie rozwiązań optymalizujących wyniki
  • prowadzenie w firmie warsztatów i prezentacji z zakresu user experience

Wymagania:

  • wykształcenie wyższe (mile widziane Socjologia, Psychologia)
  • 5 lat doświadczenia w pracy na stanowisku Projektanta UX lub podobnym
  • doświadczenie w projektowaniu aplikacji mobilnych i responsywnych serwisów www (w tym paneli administracyjnych)
  • poparta sukcesami umiejętność projektowania interfejsów użytkownika z uwzględnieniem aspektów użyteczności, dostępności i interakcji z użytkownikiem
  • umiejętność przeprowadzania testów i wnioskowania na podstawie badań jakościowych / ilościowych
  • wiedza z zakresu HCI, architektury informacji, psychologii (poznawcza, społeczna, rozwojowa)
  • doświadczenie w pracy przynajmniej z jednym z narzędzi: Axure, Omnigraffle, UXPIN lub podobnym
  • doświadczenie w realizacji testów A/B i narzędzi wspierających
  • zaawansowana znajomość narzędzia Google Analytics lub podobnego (segmenty, zdarzenia, ścieżki wielokanałowe ogółem)
  • doświadczenie w pracy metodą Scrum
  • znajomość HTML, CSS, JS
  • znajomość języka angielskiego na poziomie B1/B2

Oferujemy:

  • pracę w doświadczonym zespole, aktywnie dzielącym się wiedzą i wspierającym podczas realizacji projektów
  • zróżnicowane projekty od aplikacji desktopowych, przez aplikację mobilne (iOS, Android) oraz responsywne strony WWW
  • pracę nad produktami kierowanymi do klientów z całego świata tworzonymi w interdyscyplinarnym zespole
  • możliwość udziału w konferencjach branżowych
  • umowę o pracę z pakietem medycznym premium
  • grupowe ubezpieczenie na życie
  • elastyczny czas pracy
  • kartę Multisport Benefit
  • Fun Room z konsolą XBOX One, piłkarzykami, urządzeniem do ćwiczeń typu Atlas, fotelem do masażu
  • jeśli jeździsz do pracy rowerem będziesz miał dostęp do specjalnego pomieszczenia z szafkami i prysznicami; rower możesz zostawić na zamykanym i zadaszonym parkingu rowerowym
  • jeśli masz dziecko w wieku 2-5 lat zapraszamy do skorzystania z oferty niepublicznego przedszkola muzyczno-językowego Mały Einstein, które mieści się na parterze budynku, w którym pracujemy przy ul. Łużyckiej 3C w Gdyni

Zainteresowane osoby prosimy o przesłanie CV za pomocą opcji „Aplikuj”.