Senior User Experience Researcher / Designer

Cogision Etat  Poznań, wielkopolskie, Polska

Cogision to powstała w 2009 r. agencja badawczo – projektowa. Profesjonalny zespół doświadczonych specjalistów, realizujący usługi z zakresu projektowania, audytu oraz przebudowy produktów i usług interaktywnych.

Z początkiem lipca połączyliśmy siły – zacieśniając współpracę z softwarehouse Whalla Labs – wspólnie rozszerzając swoje portfolio o możliwość rozwoju produktów mobilnych na wszystkie platformy (Android, iOS, Windows Universal Apps oraz wearables), świadcząc wsparcie na każdym etapie życia produktu: od idei i badań po monetyzację i marketing.

Do tej pory zrealizowaliśmy projekty m.in. dla  IKEA, Play, Agora, Raiffeisen Polbank, VOX, Amica, mfind, Rządowe Centrum Legislacji, TPN i innych.

Aktualnie poszukujemy:

Senior User Experience Researchera

Jako senior, byłbyś odpowiedzialny za prowadzenie zespołu pracującego nad projektami dla Klientów zewnętrznych. Będą to projekty z obszarów zarówno „online” jak i „offline”.

Zadania:

  • zadawać trafne pytania i dobrze zrozumieć problem Klienta
  • przygotować dopasowany plan badawczy – dobrać i zaplanować odpowiednie metody, narzędzia i ich harmonogram
  • wspólnie z zespołem przeprowadzić badania zgodnie z założonym planem
  • wyciągać wartościowe wnioski – samodzielnie, grupowo i wraz Klientem
  • przygotowywać raporty – podsumowania, który dobrze zakomunikują obserwacje i wnioski z badań
  • kierować zespołem Cogision w ramach prowadzonych projektów
  • jasno i zrozumiale zaprezentować raporty Klientowi w formie prezentacji na żywo

Wymagania:

  • wiedza z zakresu user experience, użyteczności, metodologii UCD
  • samodzielność i umiejętność koordynacji całego zespołu
  • ponadprzeciętna komunikatywność z zespołem i Klientami
  • doświadczenie w przeprowadzaniu różnego rodzaju badań, w tym zdalnych
  • silna motywacja do zdobywania i przekazywania wiedzy,  rozwijania kompetencji
  • umiejętność planowania i przeprowadzania warsztatów z Klientami
    • wstępnych, rozpoznawczych – definiujących potrzeby
    • projektowych – analizujących obserwacje, wypracowujących wnioski
    • co-creation – wspólne projektowanie potencjalnych rozwiązań
  • znajomość konwencji/patternów projektowych, szczególnie RWD i mobilnych
  • doświadczenie w blogowaniu, przeprowadzaniu warsztatów szkoleniowych itp.
  • doświadczenia w pracy z Klientami, najlepiej w (dużych) agencjach
  • nastawienie na wielozadaniowość i umiejętność zarządzania własnym czasem
  • umiejętność efektywnej komunikacji w języku polskim jak i angielskim
  • umiejętności analizy wymagań, synteza i interpretacja danych
  • przyjmowanie feedbacku i aktywne słuchanie
  • empatia (również biznesowa)

Mile widziane:

  • kreatywność i zacięcie designerskie – łatwość w proponowaniu interfejsów elegancko rozwiązujących nietrywialne problemy
  • umiejętność szybkiego rysowania/szkicowania dla łatwiejszego tłumaczenia pomysłów (swoich i nie tylko)
  • umiejętność obsługi programów do prototypowania (Balsamiq, UXPin, InVision, inne) lub zdolność szybkiej ich nauki

Co oferujemy:

  • pracę w zaangażowany zespole przy trudnych, różnorodnych, nietrywialnych i bardzo ciekawych problemach znanych Klientów (dotychczas pracowaliśmy dla/z IKEA, Play, Raiffeisen Polbank, VOX, Amica, mfind, Rządowe Centrum Legislacji, TPN i innych)
  • rozwój i możliwość nauki od doświadczonych badaczy, projektantów i specjalistów od rozwiązań mobile – tworzymy interdyscyplinarny zespół wraz z Whalla Labs z bogatym doświadczeniem, którym lubimy się dzielić
  • elastyczne warunki pracy, konkurencyjne wynagrodzenie, fajną atmosferę
  • dodatkowo firmowy Macbook, MultiSport, ubezpieczenie zdrowotne

CV prześlij na: contact@cogision.com wpisując w tytule “Senior - UX”.

Do twojej CV dodaj klauzulę: "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacyjnego, zgodnie z przepisami ustawy z 29.08.1997 o ochronie danych osobowych (t.j. Dz.U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926 z poz. zm.). Przyjmuję do wiadomości, że przysługuje mi prawo wglądu do treści moich danych oraz ich poprawiania."