Senior Product Designer

Grupa Pracuj Sp. z o.o. Etat  Warszawa, Mazowieckie, Polska

Opis oferty pracy

Twój zakres obowiązków

  • Współpraca z zespołami produktowymi przy rozwoju produktów dla Użytkowników – pracuj.pl, aplikacja mobilna oraz dla Klientów – e-commerce, strefa pracuj.pl.

  • Udział w projektach ogólnofirmowych oraz współpraca z interesariuszami z innych działów – Technologia, e-Commerce, Sprzedaż, Marketing B2C i B2B, Customer Care.

  • Zbieranie i analiza wymagań biznesowych oraz założeń funkcjonalnych, przygotowywanie specyfikacji dla zespołów produktowych.

  • Udział w badaniach potrzeb i badaniach użyteczności, przygotowywanie prototypów do badań.

  • Analiza zachowań Użytkowników na podstawie wielu źródeł danych jakościowych i ilościowych.

  • Monitorowanie i raportowanie efektów wprowadzonych rozwiązań wg. ustalonych wskaźników.

  • Definiowanie potrzeb oraz rozwiązań produktowych na podstawie danych jakościowych i ilościowych, projektowanie makiet, scenariuszy oraz ścieżek Użytkownika.

  • Udział w planowaniach rocznych i kwartalnych, ustalanie planów prac w ujęciu miesięcznym w porozumieniu z Product Ownerem.

  • Koordynacja prac oraz odpowiedzialność za spójność wizualną i funkcjonalną produktu w fazie Discovery (UX , UI, UX writing).

  • Prezentowanie efektów swojej pracy, umiejętne argumentowanie swoich decyzji oraz proponowanych rozwiązań.

  • Budowanie świadomości UX w organizacji, dzielenie się wynikami pracy na forum.

Nasze wymagania

  • W swojej pracy łączysz potrzeby użytkowników, wymagania biznesowe oraz technologiczne.

  • Potrafisz pracować w pełnym cyklu projektowym – od fazy koncepcji po monitoring efektów swoich prac.

  • Masz doświadczenie w wykorzystywaniu danych w procesie projektowym (znajomość GA lub innego narzędzia do analizy danych).

  • Potrafisz identyfikować potrzeby i wyciągać wnioski z badań z Użytkownikami oraz przekładać je na rozwiązania produktowe.

  • Znasz w praktyce różne sposoby walidacji proponowanych i wdrożonych rozwiązań oraz umiesz je dostosowywać do specyfiki projektu.

  • Masz doświadczenie w pracy w Scrumie oraz we współpracy z zespołami produktowymi i Product Ownerami.

  • Cechuje Cię duża samodzielność i umiejętność pracy przy kilku projektach równocześnie.

  • Rozumiesz wartość Design Systemu i potrafisz pracować na gotowych komponentach.

  • Masz min. 4 lata doświadczenia komercyjnego na stanowisku: UX Designer, UX/UI Designer, CX Designer, Interaction Designer, Product Designer lub innym podobnym.

  • Posiadasz minimum roczne doświadczenie w rozwijaniu serwisów e-commerce (warunek konieczny).

  • Możesz pochwalić się dobrą znajomością programów do projektowania i prototypowania (np. Figma, Sketch, Adobe XD, InVision, Principle) – pracujemy w Figmie.

  • Posiadasz portfolio potwierdzające doświadczenie komercyjne (wymagany załącznik wraz z CV).

Mile widziane

  • Doświadczenie w zarządzaniu projektami.

  • Znajomość metod warsztatowych (Design Sprint, Service Blueprint).

  • Znajomość standardów dostępności WCAG.

  • Doświadczenie w zdalnym prowadzeniu zespołowych aktywności projektowych (badania, warsztaty).

To oferujemy

  • Umowa na czas określony – 14 miesięcy (do 02.2022)

  • Wynagrodzenie 9 000 – 11 000 PLN na UoP
  • Na co dzień współpracujemy z zespołami produktowymi nad rozwojem produktów dla Użytkowników i Klientów. Bierzemy również udział w projektach ogólnofirmowych i współpracujemy z interesariuszami z innych działów. Jako zespół, w którego skład wchodzą UX Researcherzy i UX Designerzy, odpowiadamy za fazę Product Discovery. Jesteśmy częścią działu Product Strategy & Development. Pracujemy w dojrzałej organizacji, która docenia wartość badań oraz wiedzę o naszych Użytkownikach i Klientach.

Aby aplikować, wejdź na nasze ogłoszenie na stronie Pracuj.pl pod poniższym linkiem i aplikuj: