Projektant User Experience

Centralny Ośrodek Informatyki Etat  Warszawa, mazowieckie, Polska

Nie jesteśmy typową instytucją państwową. Działamy skutecznie, jak najlepsze firmy komercyjne. Naszym celem jest tworzenie Państwa przyjaznego ludziom w oparciu o nowe technologie. Nasz zespół to programiści z doświadczeniem i sukcesami w firmach prywatnych.
Nasze rozwiązania zmienią na lepsze usługi pełnione przez Państwo na rzecz każdego Polaka.

Opis stanowiska

Osoba zatrudniona na tym stanowisku będzie brała aktywny udział w pracach Zespołu User Experience, w projektowaniu doświadczeń użytkownika zarówno jeśli chodzi o całe procesy (np. usługi publiczne), jak i poszczególne kanały, w tym online (złożone systemy np. obiegu dokumentów, a także serwisy www) i offline (wewnętrzny UX w firmie, sposób obsługi obywatela, dokumenty urzędowe itp.).

Wymagania

  • Umiejętność projektowania architektury informacji aplikacji i serwisów internetowych
  • Praktyka w projektowaniu zorientowanym na użytkownika
  • Doświadczenie w realizacji projektów interaktywnych
  • Doświadczenie w posługiwaniu się programami do tworzenia makiet i prototypowania (szczególnie Axure)
  • Praktyczna znajomość metod warsztatowych wspierających procesy projektowania i angażujących użytkownika (np. Value Proposition Canvas, Service Blueprint, Design Studio, Ideo Cards, Card Sorting lub inne)
  • Umiejętność analitycznego myślenia, precyzja, skupienie
  • Komunikatywna znajomość języka angielskiego, która umożliwia efektywne zapoznawanie się z literaturą fachową, uczestnictwo w spotkaniach, konferencjach
  • Samodzielność, komunikatywność, zaangażowanie

Mile widziana znajomość

  • Znajomość pakietu Adobe CS
  • Pewien poziom umiejętności lub dobrego wyczucia w zakresie projektowania graficznego
  • Praktyczna znajomość metodyki Scrum
  • Doświadczenie w projektowaniu aplikacji back-office

Zadania

  • Analizowanie potrzeb użytkowników i projektowanie doświadczeń
  • Projektowanie użytecznej architektury informacji systemów, stron i aplikacji – wysoko- i niskopoziomowej
  • Kreowanie i rozwijanie usług w oparciu o systemy informatyczne i rejestry tworzone i/lub rozwijane przez COI
  • Prowadzenie warsztatów z klientami sektora publicznego, a także wewnątrz firmy
  • Praca w zespole Scrumowym z analitykami, architektami IT i programistami

Oferujemy

  • Udział w zróżnicowanych technicznie projektach
  • Możliwość poznania nowych technologii i rozwiązań informatycznych
  • Przyjazne i otwarte środowisko pracy
  • Zatrudnienie na umowę o pracę
  • Szkolenia
  • Pakiet socjalny
  • Nowoczesne biuro, dobry sprzęt, atrakcyjne wynagrodzenie

Wyślij swoje CV przez stronę pracuj.pl/projektant-user-experience-COI