Ta oferta pracy nie jest już aktualna!

Senior Graphic Designer

EDISONDA Etat  Kraków, małopolskie, Polska

Opis oferty pracy

Szukamy człowieka, który znakomicie czuje trendy w projektowaniu webowym i ma doświadczenie w projektowaniu interfejsów. Powinien doceniać wagę pracy w ramach większego procesu oraz własnym językiem potrafić o nim opowiedzieć za pomocą obrazów i szkiców.

Kim jesteśmy?

EDISONDA to krakowskie studio projektowo-badawcze istniejące od 2009 roku. Trzydziestoosobowy zespół zajmuje się user experience aplikacji, serwisów i dużych systemów w Polsce, Norwegii, Niemczech, Francji i USA. Stawiamy na holistyczne podejście i pracę według metodologii user centered design.

Czego oczekujemy?

  • Praktycznej znajomości tematyki web designu: typografii webowej, szerokości ekranów, używania zdjęć, responsive web designu, podstawowej wiedzy o tworzeniu warstwy front-end.
  • Doświadczenia w projektowaniu od A do Z przynajmniej dwóch graficznych systemów do aplikacji lub dużego serwisu internetowego. Interesują nas projekty o znaczącym stopniu skomplikowania – nie powinny to być proste jedno-, czy dwuekranowe aplikacje, ani strony-wizytówki.
  • Znajomości procesu projektowania. Zależy nam na umiejętności weryfikacji jakości projektu przed jego otrzymaniem (makiety), w trakcie prac front-endowych, jak i po wdrożeniu.
  • Wybitnej dbałości o detal: marginesy, światła, stopnie pisma, wielkość elementów, itd.
  • Znajomości trendów w projektowaniu webowym i aplikacyjnym.
  • Doświadczenia w pozyskiwaniu i dopasowaniu fotografii do potrzeb projektu oraz umiejętności opracowania wytycznych dotyczących spójnej stylistyki zdjęć.
  • Umiejętności pracy zespołowej – uzasadniania własnych zabiegów projektowych (typografia, paleta kolorów, charakter interfejsu) w dużym zespole, a także prowadzenia spotkania koncepcyjnego z klientem (zbierania wymagań, argumentowania, obrony koncepcji lub decyzji projektowych).
  • Zdolności tworzenia specyfikacji projektowej w formie handbooka czy księgi znaku.
  • Podstawowej znajomości specyfiki i możliwości przenoszenia wizualizacji graficznych do warstwy front-end (HTML/CSS)

Co oferujemy?

Różnorodność – jeśli nie lubisz zajmować się zbyt długo jedną rzeczą, nie będziesz rozczarowany. Równocześnie dzieje się u nas kilkanaście projektów różnej wielkości. Nudno nie będzie!

Fajne miejsce – dwa poziomy, na lewo Kazimierz, na prawo Wawel. Wokół pełno fajnych knajp, kreatywna atmosfera i brak gołębi.

Zespół – w pracy spędzasz jedną trzecią życia, dlatego wychodzimy z założenia, że istotny jest kontakt z inteligentnymi, inspirującymi ludźmi z poczuciem humoru. Jest tutaj 30 takich osób.

Samokształcenie – raz na czas spędzamy cały dzień na wspólnych warsztatach i wykładach, które przygotowujemy, żeby ciągle uczyć się od siebie. Jeździmy też na konferencje i mamy własną biblioteczkę.

Dodatkowe atrakcje – szuflada ze słodyczami, codzienna dostawa świeżych owoców, kawa od najlepszych baristów. Dla zachowania równowagi mamy też karty sportowe. Siła!

Na adres praca@edisonda.pl przyślij swoje CV uwzględniające co najmniej 2 projekty graficzne, które spełniają kryteria opisane w tej ofercie. Możesz też dołączyć link do swojego portfolio. Na końcu umieść TĘ klauzulę.

2780 total views, 1 today Drukuj ofertę pracy