Product Owner (Mobile App)

Empik Foto Umowa o pracę lub B2B  Warszawa, mazowieckie, Polska

Tworzymy nowy, crossfunkcjonalny zespół produktowy, w którym brakuje nam doświadczonego Product Ownera. Celem zespołu jest praca nad rozwojem produktu Empik Foto w obszarze aplikacji mobilnej. Szukamy osoby, która swoją pracą i doświadczeniem wesprze zespół m.in. w analizy feedbacku od klientów, definiowaniu wymagań biznesowych, tworzeniu nowych hipotez oraz ich walidacji, priorytetyzacji zadań, analizy wskaźników skuteczności produktu.

Twoje przyszłe zadania:

Integrowanie współpracy z projektantami, badaczami i analitykami i programistami nad rozwojem produktu:

    • omawianie i definiowanie inicjatyw produktowych,
    • tworzenie hipotez oraz ich walidacja,
    • współpraca nad użytecznością rozwiązań,
    • analiza kluczowych wskaźników skuteczności produktu,
    • wdrażanie nowych funkcjonalności.

Praca nad rozwojem product backlogu:

    • współpraca z product managerem nad przekuwaniem wizji długoterminowej w krótkoterminowy plan,
    • priorytetyzowanie zadań,
    • definiowanie wymagań biznesowych i technicznych,
    • zbieranie i analiza wymagań od innych działów,
    • ulepszanie specyfikacji wymagań oraz tworzenie kryteriów akceptacji.

Nadzór nad procesem rozwoju produktu w metodykach zwinnych:

    • planowanie prac z zespołem deweloperskim,
    • organizowanie i prowadzenie ceremonii,
    • planowanie wydań kolejnych wersji produktu,
    • komunikacja postępu prac z resztą zespołu biznesowego.

      Od kandydatów oczekujemy:

      • Minimum roku doświadczenia w pracy na podobnym stanowisku;
      • Świetnego zorganizowania, komunikatywności i odpowiedniej dbałości o szczegóły;
      • Pasji do pracy nad rozwojem produktu oraz rozwijania swojej wiedzy na ten temat;
      • Umiejętności spojrzenia na procesy i pomysły z różnych perspektyw oraz udowodnienia wartości proponowanych przez siebie rozwiązań;
      • Znajomości metodyki scrum w teorii i praktyce;
      • Ogólnej świadomości na temat różnych technologii używanych w Internecie
      • Podstawowej wiedzy z dziedzin takich jak: SEO, social media, reklama, analityka, testy A/B, UX;
      • Umiejętności krytycznej oceny rozwiązań konkurencyjnych serwisów;
      • Zdolności negocjacyjnych.