Product designer

Miejsce pracy: zdalnie/Katowice

O firmie

Jak każda dobra firma IT zaczynaliśmy w garażu 🙂 Od tego czasu zmieniło się dość sporo, ale nie to, jak postrzegamy naszą pracę. Naprawdę wierzymy, że informatyzacja szkół to niezbędny element, by polska edukacja weszła na nowy poziom. Więc tworzymy najlepsze aplikacje, które mają w tym pomóc i przekonać nauczycieli, uczniów i rodziców, że nie takie nowe technologie straszne, jak je malują!

Projekty
Nasze autorskie aplikacje WWW oraz mobilne.

  • Dziennik elektroniczny – ponad 6 tys. szkół, 3,5 miliona uczniów i rodziców.
  • Wszystkie rozwiązania – ponad  12 tys. szkół.
  • Na podstawie stałego feedbacku od nich wszystkich rozwijamy dalej nasze aplikacje – jeden dobrze umieszczony button może zaoszczędzić godziny pracy tysiącom osób!

Twoje zadania

  • identyfikowanie potrzeb użytkowników
  • współpraca z zespołami develoeprskimi i tworzenie rozwiązań w oparciu o reaserach
  • tworzenie standardów wewnątrzfirmowych dla produktów i rozwijanie design systemu
  • współpraca z zespołem sprzedażowym w procesach przetargowych
  • tworzenie metryk produktowych i KPI
  • kreowanie zasad współpracy (np. definition of done dla części UI/UX)
  • współpraca z zespołem produktowym (np. kreowanie backlog-u)
  • ewangelizacja UX w firmie

Czego byśmy od Ciebie chcieli?

  • znajomości najlepszych praktyk i standardów rynkowe w zakresie UX i UI
  • minimum 3 lat doświadczenia na podobnym stanowisko i portfolio zrealizowanych projektów
  • praktycznej znajomość standardu WCAG
  • umiejętności wypracowywania MVP
  • umiejętności projektowania, testowania i optymalizacji swoich rozwiązań (aplikacje webowe i mobilne)
  • umiejętności współpracy z innymi rolami w firmie (developerzy, sprzedaż, product management, wewnętrzni stakeholderzy)
  • wykorzystywania podejścia design-thinking i serwis design

Oferujemy

  • umowę o pracę lub B2B
  • wynagrodzenie: 10 do 12 tys. brutto
  • elastyczne godziny pracy (start miedzy 6:30 a 9:00) i krótsze piątki
  • możliwość samodzielnego wyboru narzędzia (np. Figma)
  • dużą samodzielność – Twoim bezpośrednim przełożonym będzie dyrektor IT, w porozumieniu z nim będziesz wyznaczać standardy i kierunek Twojej pracy
  • ogromny wpływ na rozwój produktów firmy
  • benefity jak zajęcia z angielskiego, kartę Multisport, wolontariat pracownicy i wiele innych (więcej na naszej stronie https://www.librus.pl/kariera/)

Poziom: mid/regular, senior

Minimalny staż pracy: 2 - 5 lat

Zaitneresowany/a? Wyślij nam swoje CV lub link do profilu na LinkedIn przez formularz https://librus.elevato.net/pl/product-designer,ja,70.