Frontend Developer z pasją do UX/UI [Warszawa lub zdalnie]

CKSource Etat  Warszawa, mazowieckie, Polska

Poszukujemy osoby, która dobrze czuje się jako Frontend Developer (niekoniecznie znając perfekcyjnie JavaScript) i która jednocześnie interesuje się i miała do czynienia z zagadnieniami związanymi z User Experience Design i User Interface Design.

Zadania:

Twoim zadaniem będzie współudział w tworzeniu interfejsów, definiowaniu zachowań nowych aplikacji, produktów i usług oraz nowych stron. Będziesz działać w ciągłej współpracy z naszym Graphic Designerem i JavaScript Developerami.

O nas:

CKSource jest firmą istniejącą na rynku od ponad 10 lat, a naszym głównym produktem jest open-source’owy CKEditor. Aktualnie pracujemy nad poszerzeniem oferty naszych produktów, co wiąże się z wieloma wyzwaniami z zakresu UX/UI Design czy Usability.

Wymagania:

  • Zamiłowanie do tematyki UX/UI poparte odpowiednią wiedzą, chęć do dalszego jej pogłębiania.
  • Orientacja w najświeższych trendach ze świata frontendu.
  • Bardzo dobra praktyczna znajomość HTML5, CSS3.
  • Doświadczenie w zakresie tworzenia responsywnych i wydajnych stron internetowych.
  • Umiejętność tworzenia rozszerzalnych i reużywalnych komponentów (np. poprzez stosowanie metodologii BEM).
  • Doświadczenie w pracy z preprocesorami SASS czy LESS.
  • Znajomość Photoshopa lub innych programów graficznych.
  • Umiejętność pracy w oparciu o makiety, znajomość Axure RP lub innego podobnego oprogramowania.

Dodatkowe atuty:

  • Znajomość zagadnień związanych z dostępnością stron i aplikacji internetowych (WCAG, ARIA).
  • Doświadczenie w pracy z dowolnymi frameworkami JavaScript, takimi jak np. React.
  • Doświadczenie z narzędziami takimi jak np. git, gulp, npm czy webpack.
  • Dobra znajomość pisanego języka angielskiego na poziomie pozwalającym na swobodną wymianę opinii w ticketach na GitHubie.

Co nas wyróżnia:

  • Zgrany i bardzo otwarty zespół, gwarantujący świetną atmosferę pracy.
  • Ciekawe i innowacyjne projekty, które skutkują np. obecnością w grupie W3C poświęconej standaryzacji edycji treści w przeglądarkach.

Forma zatrudnienia:

  • Umowa o pracę (7.800-10.500 PLN brutto)
  • B2B (9.500-12.500 netto; w jej ramach 26 dni wolnego w roku)

Wynagrodzenie zależy od umiejętności i doświadczenia.

Lokalizacja biura: Warszawa Śródmieście, ul. Słomińskiego 15

Możliwa praca zdalna pod warunkiem gotowości przyjazdu do biura raz w tygodniu na 1 dzień.