Badacz User Experience

Centralny Ośrodek Informatyki Etat  Warszawa, mazowieckie, Polska

Nasz Zespół User Experience poszukuje profesjonalnego badacza, który zaangażuje się w projekty dla milionów obywateli. Posiadamy własne laboratorium z lustrem weneckim, które czeka na Twoje pomysły i inicjatywę 🙂

Będziesz tworzyć usługi cyfrowe! Dołączysz do Centralnego Ośrodka Informatyki (Grupa Ministerstwa Cyfryzacji). Tworzymy usługi dla obywateli oraz administracyjne dla kraju. Chcesz żeby żyło się wygodniej? Masz na to wpływ, bo z nami #cyfryzacjatofrajda

Zakres obowiązków:

• Projektowanie badań UX, dobierając techniki adekwatne do celu projektu oraz wpisujące się w harmonogramy systemów i usług IT tworzonych w COI
• Tworzenie screenerów rekrutacyjnych oraz narzędzi badawczych takich jak ankiety online, scenariusze wywiadów, fokusów, zadania do testów użyteczności, itp.
• Samodzielne realizowanie badań ilościowych i jakościowych, moderowanie wywiadów, fokusów, warsztatów, itp.
• Opracowywanie raportów z badań zawierających rekomendacje do poprawy istniejących lub budowy nowych interfejsów oraz sugestie optymalnych rozwiązań dla badanego projektu
• Prowadzenie wystąpień publicznych, prezentowanie wyników badań oraz promowanie idei badań użyteczności i UX wewnątrz organizacji i przed klientem
• Realizacja desk research, wyszukiwanie informacji z dostępnych źródeł danych, np. GUS, w celu dostarczania wiedzy zespołowi projektowemu w momentach podejmowania kluczowych decyzji
• Wyszukiwanie benchmarków, śledzenie trendów interaktywnych w Internecie i dostarczanie inspiracji dla zespołu projektowego
• Współpraca z projektantami UI, UX, grafikami, analitykami, project managerami oraz przedstawicielami Ministerstwa Cyfryzacji i innych instytucji publicznych

Oczekujemy:

• Min. 2-letniego doświadczenia w pracy na stanowisku Badacza User Experience, popartego portfolio z naciskiem na wkład pracy badacza w projekt
• Praktycznej znajomości technik badawczych CAWI, IDI, FGI, test użyteczności, card sorting, popartej prezentacją fragmentów ankiet lub scenariuszy
• Umiejętności opracowywania wyników, twórczego podejścia do rekomendacji, przekuwania ich na konkretne wskazówki do ulepszenia produktu
• Przygotowywania kreatywnych prezentacji, pokazywania insightów i kluczowych wyników w ciekawy i angażujący sposób
• Umiejętności psychologicznych lub społecznych w planowaniu, prowadzeniu i opracowywaniu wyników badań z użytkownikami
• Znajomości zasad usability, zainteresowania HCI i UX
• Znajomości procesu projektowania zorientowanego na użytkownika (User Centered Design)
• Dobrej organizacji pracy, terminowości, wysokich umiejętności komunikacyjnych i negocjacyjnych
• Dobrej znajomości języka angielskiego

Oferujemy:

• Zatrudnienie na podstawie umowy o pracę
• Elastyczny czas pracy (7:00-17:00)
• Dostęp do nowoczesnego laboratorium badawczego z lustrem weneckim, sprzętem do nagrywania i oprogramowaniem do analizy wyników badań
• Udział w zróżnicowanych technicznie projektach
• Dostęp do najnowszych technologii
• Pracę nad aplikacjami, usługami i produktami, które mają wpływ na miliony użytkowników
• Nowoczesne biuro, dobry sprzęt i rynkowe wynagrodzenie
• Otwarty zespół ludzi nastawionych na rozwój
• Możliwość podnoszenia swoich kwalifikacji dzięki samodzielnie proponowanym szkoleniom
• Pakiet benefitów: m.in. prywatna opieka medyczna, karnet sportowy, wczasy pod gruszą, premia roczna

CV wraz z portfolio proszę kierować na adres email: tomasz.mikulski@coi.gov.pl