Badacz i projektant UX

Shoper Etat  Kraków, małopolskie, Polska

Opis oferty pracy

Jakich cech poszukujemy?

Swobodność i otwartość

Jeśli masz problem z zagadaniem, nie czujesz się swobodnie dzwoniąc do ludzi, prowadząc badanie przez Skype, będzie Ci trudno odnaleźć się na tym stanowisku.

Umysł analityczny

Jeśli słysząc o jakimś zagadnieniu, Twój mózg od razu produkuje 100 pytań. Jeśli szukasz we wszystkim zasad i struktur –  jesteśmy dla siebie stworzeni!

Komunikatywność i asertywność

Umiejętność przekonywania, udowadniania i klarownego przekazania informacji, a także wysłuchania perspektywy rozmówcy, jest dla nas cenna.

Elastyczność

W żyjącym produkcie wszystko zmienia się cały czas – terminy, zakresy zadań, dostępne technologie. Zarówno przed, jak i po wdrożeniu. Chcemy wiedzieć, że niezależnie od tego, jakie ograniczenia się pojawią, jesteś gotowa/wy główkować dalej!

Ciekawość

Szukamy osób, które szukają. Szukają odpowiednich pytań i prawdziwych odpowiedzi. I nie zastępują ich swoimi założeniami lub intuicją.

Wyczucie

Życzliwość, takt, empatia. Te cechy są konieczne do przeprowadzenia udanego badania i wyciągnięcia z niego przydatnych wniosków.

Osoba, którą wybierzemy powinna:

  • Mieć doświadczenie w pracy na prawdziwych projektach komercyjnych. Jeśli tym projektem była platforma SAAS, byłoby super.
  • Znać metodyki badawcze i potrafić dobrać je do sytuacji.
  • Potrafić obsłużyć narzędzia analityki webowej (GA, Hotjar) tak, aby wyciągnąć przydatne informacje.
  • Być na czasie z technologią, dobrymi praktykami i wzorcami projektowymi.
  • Rozumieć zasady tworzenia interfejsu na tyle, aby móc skutecznie przekazać swoje rekomendacje i stworzyć makietę o średniej szczegółowości.
  • Dobrze pisać po angielsku, ponieważ w tym języku tworzone są teksty i makiety. Wyczucie do UX writingu również będzie przydatne.
  • Absolwenci psychologii, socjologii, kognitywistyki, czy elektronicznego przetwarzania informacji są mile widziani 🙂

Zakres obowiązków

Przede wszystkim prace będą skupiać się na badaniach. Będziesz przeprowadzać większość badań z użytkownikami do trwających w naszym dziale projektów. Będziesz też projektować i dbać o sukces projektów.

  1. Planowanie i prowadzenie badań
    1. Przygotowywanie planów badań
    2. Wyszukiwanie odpowiednich respondentów
    3. Umawianie się na spotkania i prowadzenie badań
    4. Podsumowanie badań i formułowanie rekomendacji projektowych
    5. Prezentowanie zespołowi wyników badań
  2. Badanie wdrożonych funkcji
    1. zbieranie opinii po wdrożeniu
    2. analiza danych
  3. Tworzenie makiet i copy na podstawie dostępnego design systemu
  4. Badanie rozwiązań po wdrożeniu

Co my zapewniamy

Umowę – o pracę, ma się rozumieć

Wsparcie drugiego projektanta w procesie

Praca w zespole ludzi, którym zależy na efekcie

Otwartość na Twoją inicjatywę i pomysły

Realny rozwój i realny wpływ na kształt produktu

Macbook do pracy

Wygodne stanowisko w biurze na Prądniku Białym

Dostęp do ciągle rozwijającej się biblioteczki działu

Atmosferę na luzie – dedlajny są ważne, ale nie tracimy głowy

Okazjonalne wspólne wyjścia na miasto,

Więcej o Shoperze

Shoper to najczęściej wybierana platforma e-commerce w Polsce. Naszym produktem jest nie tylko narzędzie do tworzenia sklepów (a mamy ich ponad 10 000, w tym gigantów takich jak Pat&Rub Kingi Rusin, Wawel czy kultowy już sklep Agencji Mienia Wojskowego), ale kompleksowa pomoc w rozwijaniu go. Ponieważ Shoper jest ogromną platformą z mnóstwem funkcji i sklepami z całego przekroju e-commerce – od kosmetyków, po specjalistyczne narzędzia – krótko mówiąc, nie nudzimy się.

Proces rekrutacyjny

  1. Wyślij nam swoje CV oraz pracę z której jesteś najbardziej dumna/ny (może to być np. makieta lub raport z badań) na adres praca@shoper.pl.
  2. Z wybranymi kandydatami porozmawiamy o doświadczeniu i przetestujemy wiedzę
  3. Po rozmowie każdy kandydat zostanie poinformowany o wyniku rozmowy
  4. Wybraną osobę zaprosimy do współpracy :)

Wysyłając zgłoszenie rekrutacyjne do DreamCommerce S.A., zgadzasz się na przetwarzanie przez Pracodawcę Twoich danych osobowych zawartych w zgłoszeniu rekrutacyjnym w celu prowadzenia rekrutacji na stanowisko wskazane w ogłoszeniu.

W każdym czasie możesz cofnąć zgodę, kontaktując się z nami pod adresem praca@shoper.pl. Polityka przetwarzania danych osobowych w procesie rekrutacji Dreamcommerce S.A.- https://www.shoper.pl/wp-content/uploads/2018/09/Shoper-polityka-przetwarzania-danych-w-procesie-rekrutacji.pdf