AI w zespole UX w sektorze Gov

Centralny Ośrodek Informatyki Etat  Warszawa, mazowieckie, Polska

Opis oferty pracy

Czym jest COI:

Nie jesteśmy typową instytucją państwową. Działamy skutecznie, jak najlepsze firmy komercyjne. Naszym celem jest tworzenie Państwa przyjaznego ludziom w oparciu o nowe technologie. W COI funkcjonuje pierwszy w polskim sektorze publicznym zespół UX, obecnie 8-osobowy. Pracują w nim ludzie z mocnym doświadczeniem i sukcesami w firmach prywatnych oraz zapałem by fundamentalnie zmienić jakość państwowych usług cyfrowych.
Wierzymy, że nasze rozwiązania zmienią na lepsze usługi pełnione przez Państwo na rzecz każdego Polaka.

Opis stanowiska:

Osoba zatrudniona na tym stanowisku będzie brała aktywny udział w pracach projektowych Zespołu User Experience w cyklu tworzenia i rozwoju aplikacji internetowych.

Zadania:

  • Kreowanie i rozwijanie usług, w tym e-usług, w oparciu o systemy informatyczne i rejestry tworzone i/lub rozwijane przez COI
  • analizowanie potrzeb użytkowników
  • identyfikowanie szans i możliwości
  • projektowanie usług
  • praca w zespole Scrumowym z analitykami, architektami IT i deweloperami
  • Określanie, rozwijanie, doskonalenie użyteczności tworzonych i rozwijanych systemów oraz programów informatycznych, serwisów i usług
  • Projektowanie architektury informacji – wysoko- i niskopoziomowej

Wymagania:

  • Umiejętność projektowania architektury informacji aplikacji lub serwisów internetowych
  • Praktyka w projektowaniu zorientowanym na użytkownika
  • Znajomość zasad dostępności (accessibility)
  • Doświadczenie w realizacji projektów interaktywnych
  • Biegłość w posługiwaniu się programami do tworzenia makiet i prototypowania
  • Umiejętność analitycznego myślenia, precyzja, skupienie
  • M.in. komunikatywna znajomość języka angielskiego, która umożliwia efektywne zapoznawanie się z literaturą fachową
  • Samodzielność, komunikatywność, zaangażowanie

Mile widziane:

  • Znajomość pakietu Adobe CS
  • Doświadczenie w projektowaniu aplikacji back-office
  • Pewien poziom umiejętności lub dobrego wyczucia w zakresie projektowania graficznego
  •  Znajomość Html/CSS/Javascript

CV wraz z listem motywacyjnym prosimy wysłać na adres: rekrutacja@coi.gov.pl, w tytule wiadomości podając swoje imię i nazwisko oraz numer referencyjny PRPiU/ZUE/AI/WAW.